&nbsp
&nbsp

شرکت خدمات انفورماتیک پیشرو در ارایه خدمات بانکداری الکترونیک

&nbsp
 • دارای سایت‌های پشتیبان برای ارایه خدمات به مشتریان
 • در اختیار داشتن بزرگترین واحدRF
 • به‌کارگیری فن‌آوری های نوین دنیا
معرفی ایستگاه مرکزی
شرکت خدمات انفورماتیک در سال 1372 با خرید، تجهیز و نصب سامانه مرکزی یک شبکه اختصاصی VSAT از شرکت Hughes، زیرساخت لازم جهت ارایه سرویس ارتباطی به شبکه بانکی را فراهم نمود. با نصب و راه‌اندازی این ایستگاه توسط کارشناسان زبده شرکت خدمات انفورماتیک پروژه اتوماسیون بانکی کلید خورد. در سال 1374 دومین ایستگاه مرکزی با هدف پشتیبانی از سایت میرداماد نصب و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. سومین سایت ایستگاه مرکزی، تحت عنوان سایت پشتیبان راه دور، با هدف مقابله با بحران در سال 1378 و در جزیره کیش به بهره‌برداری رسید.شرکت خدمات انفورماتیک به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تامین کنندگان خدمات ماهواره‌ای از بخش‌های ذیل تشکیل شده است. در فضایی معادل ...... متر مربع تجهیزات IF، BB و RF، آنتن و متعلقات مربوطه قرارگرفته است که تعداد 30 نفر کارشناس و کارشناس ارشد خبره فارغ التحصیل در رشته‌های کامپیوتر، الکترونیک و مخابرات وظیفه نگهداری و پشتیبانی از آن را به عهده دارند. شامل یک شبکه اختصاصی VSAT (با تکنیک ارسال TDMA) ساخت شرکت Hughes با افزونگی جغرافیایی در سایت فردوسی که به مشتریان طرف قرارداد خدمت رسانی می‌نماید. دارای یک شبکه پرسرعت MF-TDMA بر پایه فن‌آوری DVB-RCS و افزونگی تجهیزاتHOT) Redundancy) و یک شبکه پشتیبان (افزونگی یک به یک) می‌باشد. شامل شبکه پرسرعت SCPC-MCPC با به کارگیری سامانه مدیریت هوشمند پهنای باند می‌باشد. دارای توان فرستندگی 1000 وات که در نوع خود بی نظیر و بزرگ‌ترین Teleport در خاورمیانه است. وجود سه آنتن با قطر 6.1، 4.9 و 3.7 متر با امکان کار روی دو ماهواره ایرانست و اینتل‌ست، این شرکت را از دیگر فعالان این حوزه متمایز میکند. امکان توسعه سامانه RF Redundancy و انتقال سیگنال IF به سایت پشتیبان در صورت بروز RF or Antenna Disaster در سایت اصلی از دیگر ویژگی های ایستگاه مرکزی است. وجود دو مسیر POWER جهت افزایش قابلیت اطمینان همچنین تغذیه تجهیزات با UPS های Online با قابلیت تامین توان تا 1 ساعت پس ازDisaster POWER هم چنین با وجود DOWN FLOW COOLING های متعدد در راهروهای سرد و گرم جهت افزایش بازدهی برودتی و عملکرد سامانه‌ها در دمای مناسب و در نتیجه افزایش طول عمر تجهیزات خواهد شد. همه این ویژگی ها موجب می‌شود که شرکت خدمات انفورماتیک به واسطه در اختیار داشتن چنین امکاناتی همچنان در عرصه ارایه خدمات ماهواره‌ای  پیشتاز بوده است. به طوری که خدمت رسانی به 6000 پایانه  از طریق این شبکه را به عهده دارد. این موضوع به تفصیل در گزارش COMSYS 2013 آمده است و با ارائه آمار سهم بازار اپراتورها و سهم 16 درصدی ISC در خاورمیانه اهمیت آن به وضوح منعکس شده است. اینفوگرافی تغییرات مدیریت شبکه فضایی که در ادامه می‌آید به خوبی بیانگر رشد و بالندگی در این مسیر می‌باشد. برای مشاهده اینفوگرافی شبکه فضایی شرکت خدمات انفورماتیک بر روی عکس روبرو کلیک کنید.
.
.
.
قابلیت‌ها
پوشش طیف وسیعی از کاربران با استفاده از راهکارهای راهبردی ارایه شده مدیریت شبکه فضایی

شبکه HNS (مبتنی بر تکنیک ارسال TDMA) : اولین شبکه ارتباط ماهواره‌ای که در مدیریت شبکه فضایی به منظور ارایه خدمت به مشتریان مورد بهره‌برداری قرار گرفت و در واقع اولین زیرساخت برای ارایه خدمات بانکداری الکترونیکی به شمار می‌آید شبکه HNS بوده است. این شبکه در بدو امر به عنوان لینک اصلی و سپس با روی کار آمدن بسترهای ارتباط زمینی به عنوان لینک پشتیبان، بستری مطمئن برای تضمین ماندگاری سرویس‌های بانکی به شمار می‌آید.

از ویژگی‌های این شبکه می‌توان به این موارد اشاره کرد:
 • پشتیبانی از پروتکل‌های متنوع و روش‌های مختلف تخصیص پهنای باند در سمت ارسال پایانه (برحسب نیاز کاربران مختلف)
 • ماندگاری و دسترس پذیری بسیار بالا در مقایسه با ناپایداری بسترهای ارتباط زمینی
 • دسترس پذیری

شبکه پر سرعت MF-TDMA) DVB-RCS)

با رشد چشمگیر صنعت ماهواره و رویارویی با چالش‌های این صنعت و روی کار آمدن فن‌آوری های نوین در این حوزه، کارشناسان متخصص و زحمتکش در گروه تحقیقات و پشتیبانی فنی شبکه با تکیه بر دانش فنی و تخصص در این زمینه و الطاف الهی موفق به ساخت پایانه های آریاست مبتنی بر استاندارد DVB-RCS و نیز اخذ گواهینامه بین‌المللی در این خصوص شدند. برای اطلاعات بیشتر میتوانید به بخش محصولات آریاست مراجعه فرمایید.
هم اکنون بیش از تعداد 100 پایانه آریاست در این شبکه فعال و در حال ارایه خدمت به مشتریان هستند و این آغاز فصل تازه ای در افزایش کیفیت ارائه خدمات به مشتریان است که با همت کارشناسان متعهد و دلسوز میسر شده است. هدف از توضیحات فوق، اشاره به این موضوع بود که لزوم به کار گیری فن‌آوری‌های نوین برای پاسخ به رشد چشمگیر نیاز مشتریان به سرعت بالاتر و دسترسی به پهنای باند بیشتر برای کاربردهای خاص و در عین حال مقرون به صرفه بیش از پیش احساس می‌شد. در نتیجه به کار گیری تکنیک های MF-TDMA به جای TDMA در شبکه قبلی اجتناب ناپذیر بود .بنابراین به کارگیری شبکه DVB-RCS به عنوان یکی از پروژه‌های استراتژیک در دستور کار مدیریت شبکه فضایی قرار گرفت.

از ویژگی‌های این شبکه می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:
 • پیاده‌سازی امکانات مورد تقاضای مشتری در حداقل زمان از ویژگی‌های کلیدی پایانه‌های آریاست و این شبکه است.
 • راه‌اندازی یک لینک در مدت زمان بسیار کوتاه
 • بهره‌برداری از سامانه پروژه سهند توسط کارشناسان زبده شرکت با هدف افزایش PERFORMANCE در زمان نصب پایانه در شبکه MF-TDMA) DVB-RCS) و کاهش اتلاف توان
 • بهره‌برداری از سامانه سرو که یک مجموعه کامل از پانل‌های کنترل و مانیتورینگ را به فراخور نیاز کاربران در اختیار آنان قرار می‌دهد.با بهره جستن از این سامانه کشف و رفع اشکالات سیستم به صورت یکپارچه در همه شبکه‌های موجود، به سهولت انجام می‌شود. هم‌چنین این نرم افزار امکان گزارش‌گیری، محاسبات availability و پارامترهای مرتبط را در HUB و بر اساس آنچه در سیستم تعریف و ثبت شده است ایجاد میکند.

کاربری این شبکه عبارت است:
 • مناسب برای برقراری ارتباط سوییچ های شاپرک psp ها
 • سکوهای نفتی
 • به واسطه سادگی نصب جهت بر پایی شعب یا باجه‌های بانکی در نقاط فاقد زیرساخت ارتباط زمینی
 • جهت نصب اتوبانک (ATM BANKS) در نقاط فاقد زیرساخت ارتباط زمینی یا خودپردازهای پرتابل
 • مناسب جهت برقراری ارتباط نقطه به نقطه یا مش (2 تا 10 نقطه) و یا توپولوژی ستاره از یک تا 3000 لینک

شبکه پر سرعت SCPC-MCPC

شبکه پر سرعت SCPC و MCPCدر ایستگاه مرکزی به عنوان لینک پشتیبان هم اکنون در حال سرویس‌دهی به مشتریان طرف قرار داد می باشد. 

از جمله ویژگی‌های این شبکه عبارت است از:
 • جلوگیری از اتلاف پهنای باند با استفاده از سامانه مدیریت هوشمند پهنای باند. برای اطلاعات بیشتر به محصول مراجعه شود
 • دستیابی به بالاترین میزان دسترسی نزدیک به 99.99 به مشتریان این شبکه
 • ارایه بالاترین نرخ ارسال و دریافت برای کاربران با تقاضای پهنای باند بالاتر و حساس به Jitter
 • مجهز بودن به کامل‌ترین مجموعه RF و متعلقات مربوطه با قابلیت Redundancy که این مجموعه را در نوع خود برجسته و آن را از اپراتورهای دیگر متمایز می‌سازد. در اختیار داشتن کاملترین مجموعه RF ایستگاه مرکزی شرکت خدمات انفورماتیک در کل کشور بی‌نظیر است و یکی از نقاط قوت آن محسوب می‌شود.علت این امر امکان سوییچ و انتقال ترافیک در کوچکترین زمان ممکن در زمان بروز بحران است که در نوع خود کم نظیر است.

از دیگر ویژگی‌های زیر سیستم RF و آنتن مدیریت شبکه فضایی شرکت خدمات می‌توان به این موارد اشاره نمود:

سایت‌های شرکت خدمات انفورماتیک جزو بزرگ‌ترین و مجهزترین سایت‌ها با امکان مجموع توان فرستندگی 1000 وات در نوع خود و بزرگ‌ترین Teleport در خاورمیانه هستند
همچنین به واسطه وجود سایت‌های پشتیبان Geographic Redundancy و استفاده از دو ماهواره قابلیت سوییچ بین ماهواره‌ها و امکان سوئیچ ترافیک IF به سایت پشتیبان از طریق سامانهRF REDUNDANCY، توسط کارشناسان زبده شرکت فراهم شده است بدین ترتیب در مواقعRF DISASTER امکان انتقال سیگنال IF و استفاده از امکانات RF و آنتن سایت‌های پشتیبان بدون انتقال BASEBAND فراهم شده است.
.
.
.
پشتیبانی
 با وجود شیفت های راهبری 24 ساعته در کلیه سایت‌های شرکت، کنترل و مانیتورینگ تجهیزات اعم از تجهیزات شبکه‌ها، پایانه‌ها و تجهیزات RF و آنتن امکان ارائه سرویس به مشتریان متناسب با توافقنامه سطح سرویس مشتریان فراهم شده است. درصورت بروز هرگونه مشکل در ارتباط ماهواره‌ای مشتریان مدیریت شبکه فضایی که ناشی از اختلال در تجهیزات ایستگاه مرکزی باشد پس از تشخیص توسط کارشناسان متخصص و زبده این واحد رفع می‌شود. لازم به توضیح است امر پایش و نگهداری این مجموعه به صورت 24 ساعته انجام می‌شود پایش و مانیتورینگ در این مدیریت با به کارگیری سامانه CRM این امر راتسهیل نموده است که برای توضیحات بیشتر به بخش پشتیبانی مراجعه فرمایید.
.
.
.

دسترسی سریع

.

انتخاب کنید ...