&nbsp
&nbsp

&nbsp
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
اسپیس ایکس مجوز پرتاب 7518 ماهواره را از FCC دریافت کرد 1397/9/5

کمیسیون ارتباطات فدرال ( FCC )  مجوز پرتاب بیش از 7000 ماهواره در مدار LEO را جهت تامین پوشش سراسری اینترنت از فضا برای شرکت اسپیس ایکس صادر کرد.  این مجوز تحت شرایط مشخصی به اسپس ایکس اجازه ساخت و پرتاب ماهواره را در مدار LEO و بر روی فرکانسهای باند V اعطا می کند.

همچنین کمیسیون اجازه بهره برداری از باندهای فرکانسی 37.5 تا 42 گیگاهرتز و 47.2 تا 50.2 گیگاهرتز را به اسپیس ایکس داده است.

مجوز FCC گام مهمی جهت پیشبرد پروژه بلند پروازانه اسپس ایکس است که با هدف پوشش اینترنت به‌‌صورت دائمی و در سراسر جهان در حال اجراست. بدین ترتیب و با افزایش مجموعه ماهواره های این شرکت از طرفی گستره پوشش جغرافیایی افزایش می یابد و از سوی دیگر پهنای باند بیشتری در اختیار کاربران خانگی، تجاری، صنعتی و دولتی فراهم می شود.

اسپس ایکس پیش از این در ماه مارچ  2018 نیز مجوز 4425 ماهواره را از کمیسیون دریافت کرده بود. حال با احتساب مجوز جدید این شرکت قادر است حدود 12000 ماهواره را به مجموعه ماهواره های اینترنتی خود به نام استار لینک اضافه کند. این مجموعه از اقمار مصنوعی در سراسر فضای بالای زمین به‌‌گونه‌‌ای توزیع خواهند شد که همواره هر نقطه از سطح زمین، حداقل یک خط دید مستقیم با یکی از این ماهواره‌‌ها در فضا داشته باشد.

کمیسیون ارتباطات فدرال در حالی با این درخواست اسپیس ایکس موافقت می‌کند که همزمان چنین مجوزی را برای سه شرکت دیگر با نام‌‌های تله‌‌ست، لئوست و Kepler Communications صادر کرده است. کپلر قصد دارد پوشش اینترنت اشیا را با 140 ماهواره تامین کند. تله ست می خواهد اینترنت ماهواره ای پر سرعت اما با تاخیر کم را در در اختیار کاربران آمریکایی با پرتاب 117 ماهواره قرار دهد. لئوست نیز همین هدف را با 78 ماهواره انجام می دهد.

دسترسی سریع

.

انتخاب کنید...